|وب سایت کیارش سپهری|مهندس سپهری|کیارش سپهری|مهندس کیارش سپهری|Kiarash Sepehri|سپهری
آخرین مقالات
خانه » آموزش HTML » HTML چیست
HTML چیست

HTML چیست

html چیست ، تعریف HTML ،آموزش طراحی سایت

 

 

 

 

 

 

HTML چیست؟
اولین چیزی که در مورد طراحی وب سایت باید دانست اساس HTML است

در این درس به شما یک ارائه ای مختصر از دوست شما، html داده خواهد شد.
html زبان مادری مرورگر شما است.
به عنوان خلاصه ای از تاریخچه، html در سال 1990 بوسیله دانشمندی به نام Berners-Lee ساخته شد. هدف از این کار ساده ساختن کار دانشمند ها از دانشگاه های مختلف برای دستیابی به منابع پژوهشی همدیگر بود. این پروژه حتی موفق تر از حد تصور Berners-Lee شد. با ساخته شدن اچ تی ام ال، او پایه ای از وبی که ما امروزه از آن آگاهیم را بنا نهاد.

Html زبانی است که نمایش اطلاعات مانند پژوهش دانشمندان را، بروی اینترنت مقدور ساخت. آن چیزی که شما هنگام بازدید از یک صفحه وب می بینید، نتیجه تفسیر مرورگر شما از کد های html است. برای دیدن کدهای html، از یک صفحه در اینترنت، به سادگی بروی view از منوی بالای مرورگر کلیک کنید، و گزینه source را انتخاب کنید.

viewsource

برای افراد ناآشنا، کدهای html پیچیده به نظر می رسد، ولی این آموزش به شما در درک و فهم آن کمک خواهد کرد.
به چه دلیل من می توانم از html استفاده کنم؟

اگر شما میخواهید یک سایت درست کنید، راهی برای دور زدن html وجود ندارد. حتی اگر از برنامه های طراحی سایت، از قبیل دریم ویور یا فرونت پیج استفاده می کنید، دانش پایه ای از html می تواند برای ساده کردن فرایند و بهتر ساختن سایت ضروری باشد. خبر خوب این است که یادگیری و استفاده از اچ تی ام ال ساده است. بوسیله دو درس از الان، شما ساختن اولین سایتتان را یاد خواهید گرفت.

html برای ساختن وبسایت استفاده می شود. استفاده از آن خیلی ساده است.
اما html نماینده ای از چیست؟

html مخفف Hyper Text Mark-up Language است ، که بیش از قبل، شما نیاز دارید که در این مرحله چیزهایی بدانید. هرچند به ما اجازه دهید به منظور دسته بندی بهتر، جزئیات بیشتری را توضیح دهیم.

Hyperمتضاد linear به معنای خطی یا طولی است. در زمان های خیلی قبل، زمانی که موش ها موجوداتی بودند که گربه ها آنها را تعقیب می کردند، برنامه های رایانه های به صورت خطی اجرا می شدند: زمانی که برنامه ای اجرا می شد یک خط آن اقدام می کرد و سپس به خط بعدی می رفت و به همین ترتیب. اما html متفاوت بود. شما می توانستید به هر کجا و در هر زمان که می خواستید بروید. برای مثال لازم نبود که به MSN.com بروید قبل از آنکه از HTML.NET بازدید کنید.
Textبه معنای متن، خودش روشنگر موضوع است.
Mark-upکاری است که شما با متون انجام میدهید. شما متن ها را با یک شیوه یکسان، برای برنامه ویرایش متون با سرتیترها، بولت ها و متن های ضخیم و غیره علامت گذاری می کنید.
Language همان زبان html است. اچ تی ام ال از تعدادی کلمه انگلیسی استفاده می کند.

در این آموختار شما به اصطلاح (Extensible Hyper Text Mark-up Language) XHTML را به اختصار یاد خواهید گرفت. که یک شیوه ساختار بندی بسیار بهتر، برای نوشتن html است.

حال شما برای شروع کار ساخت وبسایت، می دانید که html (و Xhtml) چیست.

لینک مطلب در انجمن

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

هجده − 14 =